Home » Archive for 4 Nëntor, 2019

Palmer në Beograd: Pa njohjen e pavarësisë së Kosovës, Serbia nuk mund të hyjë në BE

Është bërë e ditur se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka pritur në takim zëvendësndihmës sekretarin e Shtetit dhe Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Sipas raportimeve të mediave serbe, thuhet se fillimisht u mbajt një takim “kokë më kokë” dhe më pas vazhdoi me zyrtarë të tjerë. Zyrtari i lartë amerikan, Matthew Palmer, ka deklaruar... 

Gazeta “bulevard”- kombëtare, e lirë dhe kritikë e guximshme

Nga Skënder Sadri KAPITI Gazeta “bulevard” e botuesit Artur Llana është portal dhe gazetë lokale e cila del kryesisht në Durrës, Tiranë dhe Elbasan , por realisht: nga tematika , problematika dhe gjthperfshirja e lajmeve, informacioneve dhe e botimeve të opinioneve, analizave politike dhe të spekrit të gjere letraro- krijues, historiko-politik , social e sportiv ajo është ... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch