Home » Archive for 5 Nëntor, 2019

Numërohen votat e diasporës, VV-ja merr 32 e LDK 29 deputet

Janë numëruar edhe votat e fundit nga zgjedhjet e 6 tetorit. 1806 vota që kanë ardhur nga diaspora, me vendim të Gjykatës Supreme, hynë në votim, e shumica e tyre janë për Lëvizjen Vetëvendosje. Nga numërimi i këtyre votave del që LVV i ka marrë 1154 nga totali i votave 1806. Sipas këtij rezultati Levizja Vetëvendosje i merr 32 deputetë në Kuvend. Pas saj është... 

AVNI PONARI NDEROHET NGA JAPONIA ME DEKORATËN E LARTË “THE ORDER OF THE RISING SUN, GOLD RAYS WITH NECK RIBBON” PËR KONTRIBUTET E TIJ TË JASHTËZAKONSHME

Më datë 3 nëntor 2019, Qeveria e Japonisë shpalli përfituesit e dekoratave për periudhën vjeshtë 2019, ndër të cilët është dhe Z. Avni Ponari, Konsull i Përgjithshëm Nderi i Japonisë në Tiranë – njofton Embassy of Japan in Albania  ( 在アルバニア日本国大使館) Z. Avni Ponari ka punuar për promovimin e shkëmbimeve dhe forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve... 

Finsik Halimi: Shkëmbimi i territoreve do të ndodhë

Analisti Finsik Halimi, ka thënë se për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi janë duke u bërë shumë lojëra. “Nëse e shohim se Mattheë Palmer dhe Aleksandër Vuçiq nuk janë partner gabohemi rëndë. Gabohemi rëndë nëse mendojmë që ne jemi miq të amerikanëve dhe serbët janë armiq”, ka thënë Halimi në emisionin “Analizën Zgjedhore” të TV – Klan... 

MINISTRI I MBROJTJES SË KOSOVËS, GJENERAL RRUSTEM BERISHA, NË NJË RAST DHIMBJEJE E CEREMONIE MORTORE NË KEPENEK TË TROPOJËS

I nderuari Nderon, ndaj dhe Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, z. Rrustem Berisha, në Kepenek të Bytyçit të Tropojës në Republikën e Shqipërisë, në një rast dhimbjeje e percjelljeje mortore të nanës së nënkolonel Rakip Sadikaj, vartës, koleg e bashkëluftëtar i tij në Betejën legjendare të Koshares, në Luftën e fundit të Kosovës. Ministri i Mbrojtjës së... 

Ftesë – Botimet Toena dhe Akademia e Shkencave prezantojnë “Iliada” e Homerit me përkthim të Llambro Rucit

Botimet Toena & Akademia e Shkencave të Shqipërisëprezantojnë “Iliada” e Homeritme përkthim të Llambro Rucit.Ju mirëpresim, nesër, e mërkurë, 6 nëntor 2019, ora 11:00, në sallën “Aleks Buda” të Akademisë së Shkencave në Tiranë.Për të pranishmit do të ofrohet edhe një koktejl.Me respekt për ju,Irena Toçi————–Irena... 

“KUJDES”, LDK!

Nga Skënder Sadri KAPITI Me Vjosa Osmanin LDK po rilind, por nëse kjo nuk vlerësohet dhe rrangallat dështake politike të LDK-së e minojnë kontributin, aftësinë dhe meritën e Vjosës , dhe nëse egoizmi dhe revanshi i tyre kundër saj agravon atëhere LDK-në e pret një degradim dhe falimentim i madh. Nëse dështon kualicioni VV-LDK për kapricot dhe për arrogancë të disa individëve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch