Home » Archive for 7 Nëntor, 2019

Të çregjistrohen partitë politike fantazma!

Nga Skënder Sadri KAPITI Shqipëria e Kosova mund të jenë dy shtete rekord në Europë por ndoshta edhe në botë për nga numri i madh i partive politike, por edhe për rekord për varfëri e papunësi. Pra politikë shumë, jashtëmase, por, punesim ,mirëqënie e siguri shumë, shumë pak. Dy shtetet më të varfëra në Europë por “më të pasurat” me parti politike. Shumica dërrmuese... 

Muaji Nëntorë të shpallet muaji i Përpjekjes për Shqipëri Etnike

Përshendetje për të gjithë ata që veprojnë për Shqipëri  Etnike ,për të gjithë ata që me vite , muaj e dekada veprojnë me ketë amanet dhe e mbajnë të gjallë, duke mos harruar dëshmorët e Kombit e familjet e tyre . Të respektuar njerëz të tokës së Shqipëris Etnike dhe mërgaten shqiptare në Botë, që për djersën e dijen dhe gjakun e mijëra njerëzve mbahet... 

Nue Oroshi: Kujtimet që nuk të lanë të heshtësh për dy studiuesit e vyer dr.Riza Sadiku dhe mr.sc.Mehmet Gjoshaj

Jeta me ecjakët e saja të takon me miq, dashamirë, studiues që me kalimin e kohës i bashkon mendimet dhe veprimtarinë qoftë atdhetare,kulturore dhe shkencore. Dy studiues të vyer që fati e deshti të punoj jo më pak se 15 vite me ta janë edhe tani dy të ndjerët dr.sc.Riza Sadiku nga Kërçova dhe mrs.sc.Mehmet Gjoshaj nga Drenica. Dr.Riza Sadiku edhe mr.sc.Mehmet Gjoshaj ishin dy... 

Endrit Shala: KQZ-ja ka fabrikuar votat, sot do të paraqesim ankesë

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan Kosova ai ka thënë se KQZ nuk i ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve për Kuvend, por i ka fabrikuar ato. “KQZ nuk i ka shpallur rezultatet, por i ka fabrikuar ato – kjo sepse... 

KQZ shpall rezultatet përfundimtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja Demokratike e Kosovës do të ketë 29 deputetë, Partia Demokratike e Kosovës 25 deputetë, koalicioni AAK-PSD 14 deputetë. Nga këto zgjedhje Nisma Socialdemokrate nuk ka arritur të kalojë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch