Home » Archive for 9 Nëntor, 2019

Dialog në Bruksel apo konferencë ndërkombëtare?

Thirrjet e zyrtarëve të Bashkimit Evropian dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që Kosova dhe Serbia t’i kthehen dialogut për arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht obliguese, tashmë ua kanë bërë të qartë të dy vendeve që një dialog i tillë është i pashmangshëm dhe se duhet t’i krijojnë parakushtet për të, vlerësojnë njohësi e zhvillimeve... 

Çfarë domethënie ka fitorja VV-LDK ?

Nga Skënder Sadri KAPITI Zgjedhje e 6 Tetorit 2019, rezultati i tyre i cili nxori fitimtarë VV si forcë të parë të spektrit politik të Majtë dhe në vënd të dytë LDK-në si forcë politike të spektrit politik të Djathtë . Ky realitet tani pas 20 vitesh pluralizëm politik në Kosovë dhe të një demokracie të brishtë me sa duket tani konfiguron se bipolariteti politik në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch