Home » Archive for 11 Nëntor, 2019

SHQIPTARËT NË NËNTORËT E LIRISË!

Nga AZGAN HAKLAJ UÇK-ja që realizoi ëndrren 600 vjeçare të Kosovës ështé përballë Hagës. Shengeni Ballkanik – Jugosllavia e Re apo Serbia e madhe e izolimi i Kosovës është dhurata Rama- Vuçiç në 75 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë dhe Vitit Jubilar të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bota kujton 30 vjetorin e rrezimit të Murit të Berlinit. Sulltan Rama... 

Albin Kurti: E gabueshme dhe e pashpjegueshme ngutia e mbajtes së Samitit të Ohrit

Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe Mini Schengeni Ballkanit, ka mbledhur gjatë vikendit treshen politike, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Për këtë takim, në të cilën nuk ka marrë pjesë Kosova ka reaguar sot gjatë ditës, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Kurti në një intervistë... 

Fatmir Limaj: PZAP-i anuloi kontrabandën nga Serbia

Nisma Socialdemokrate e ka mirëpritur vendimin e PZAP-it ku urdhëron KQZ-në të largojë nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga Serbia, si dhe rinumërimin e 1472 vendvotimeve. Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj në një konferencë të jashtëzakonshme për media tha se Nisma dhe partnerët janë subjekt parlamentar dhe do të vazhdojnë të bëjnë punën brenda Kuvendit të Kosovës. “Nga... 

Pas vendimit të PZAP-it, reagon Lista Serbe

Rezultati i llogaritjeve politike, pjesë e të cilave është një “farsë shoviniste” me numërimin e votave të serbëve të zhvendosur me disa skafandra, tregoi se çfarë kishte për synim të tregojë në fund me miratimin e vendimit të Panelit të Zgjedhjeve për të refuzuar të gjitha votat e serbëve të zhvendosur. Kështu ka deklaruar Lista Serbe, në reagimin e saj... 

PZAP-i anulon votat e ardhura nga Serbia dhe kërkon rinumrimin e mbi 1400 vendëvotimeve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP-i, ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Paneli lidhur me ankesat ka vendosur si në vijim: PZAP-i 53 ankesa i ka pranuar të bazuara prej tyre lidhur... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch