Home » Archive for 18 Nëntor, 2019

Shqiptarët e Kosovës -populli më pro anglo-amerikan në Botë

Nga Skënder Sadri KAPITI Për Kosovën dhe për shqiptarët e Kosovës, për ta marrëdhëniet shqiptaro-angloamerikane janë jetike. Aleanca anglo-amerikane është aleanca strategjike më e forta dhe më e qëndrueshme në rang global , prandaj një besnikëri e shqiptarëve ndaj kësaj aleance, dhe aleaca e tyre me këtë alancë është me rëndësi jetike për shqiptarët. Ndeshja... 

Me moton “Mjaft më Lugina do zgjidhje”, më 28 Nëntorë, Luginasit do të mbajnë protestë gjithpopullore

Me moton “Mjaft më Lugina do zgjidhje” nën organizimin e OVL të UÇPMB- së dhe në mbështetje të subjekteve politike shqiptare dhe Këshillit të Bashkësisë Islame që vepronë në Luginë të Preshevës, më 28 Nëntorë në ditën e Flamurit Kombëtarë Lugina e Preshevës do të mbaj protestë gjithpopullore. Protestëpa ka për qëllim që të ngrisë zërin e shqiptarëve të... 

Kryetari i Preshevës, Arifi shpërndau kontrat për përfituesit e subvencioneve në bujqësi

Kryetari i Komunës së Preshevës, z. Shqiprim Arifi, sot ka bërë shpërndarjen e kontratave për përfituesit e subvencioneve që ka ndarë Komuna për këtë vit për bujqit e Preshevës. Kryetari Arifi para të pranishmëve ka mbajtur dhe një fjalë rasti.Shuma e mjeteve për këtë vit është 20 mln dinarë dhe gjithsejt janë 189 përfitues.  Read More »

Ekspozitë “Në Udhëtim me Edward Lear në Shqipëri”

Instituti i Librit dhe i Promocionit në bashkëpunim me Bashkia Berat dhe Qendra Muzeore Beratme mbështetjen e Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit dhe të Muzeut Historik KombëtarJu ftojnë të merrni pjesë në ceremoninë e çeljes së ekspozitës “Në udhëtim me Edward Lear në Shqipëri”Ekspozita do të çelet të martën, 19 nëntor,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch