Home » Archive for 22 Nëntor, 2019

Albin Kurti, Kosova dhe Shqipëria

Nga Skënder Sadri KAPITI, Durrës Fitoren e Albin Kurtit në Kosovë nuk e dëshironte PAN dhe as mafiooligarkia korruptive në Kosovë , por as politika në tërësi as ajo në Shqipëri. Mirëpo qëndresa, përkushtimi, serioziteti, ndërshmëria dhe guximi e vizioni i Albin Kurtit për politikën , demokracinë, të interesave kombëtare dhe të Bashkimit Kombëtar e kanë bërë realisht... 

Cakaj: Pata nderin e veçantë të pres në takim zyrtar në Tiranë përfaqësuesit politik të Luginës së Preshevës

Ministri i punëve të jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj mbrëmë ka pritur në takim kryetarët e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës. Ministri Cakaj me këtë rast për rrjedhën e takimit ka njoftuar opinionin përmes një postimi në të cilin thuhet:Sot pata nderin e veçantë të pres në takim zyrtar në Tiranë përfaqësuesit politik të Luginës së Preshevës! “Bashkëkombësit... 

Referendum për mbrojtjen e Republikës, demokracisë, shtetit të së drejtës dhe vlerave përendimore të Shqipërisë

Nga Azgan HAKLAJ E drejta për të luftuar pushtetet tiranike e iligjitime është e drejtë hyjnore e popujve.Dhjetor të Dytë për institucionalizimin e votës së lirë e çlirimin e institucioneve të pushtuara. Rreth 250 vjet më parë teksa po hartonin kushtetutën e vendit të tyre Tomas Xhafersoni- Washingtoni, Madisoni dhe kolegët e tjerë i drejtoheshin njëri -tjetrit me fjalët... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch