Home » Archive for 23 Nëntor, 2019

Promovohet libri i autorit preshevar Fitim Nuhiu

Shkrimtari Preshevar, Fitim Nuhiu promovoi librin e tij në sallën e bibliotekës së qytetit, ku të pranishëm ishin miq, familjarë të autorit dhe lexues të rregullt të bibliotekës “Mehmet Jusufi” . Vlersimin rreth librit e dha para të pranishmëve shkrimtari nga Shkupi, z. Fadil Curri i cili vlerësoi lartë tematikën e librit që ka shtjelluar autori Fitim Nuhiu. Një fjalë... 

KQZ: Procesi i rinumërimit është duke shkuar drejt fundit

Komisioni Qendror Zgjedhor ka njoftuar se procesi i rinumërimit është duke shkuar drejt fundit, pasi për t’u rinumëruar kanë mbetur edhe 100 vendvotime. “Në QNR po vazhdon procesi i rinumërimi të vendvotimeve, për të cilat ka vendosur PZAP-i dhe sipas të dhënave të fundit, vetëm sot deri në orën 16:00 janë rinumëruar 67 vendvotime. Në përgjithësi, numri i vendvotimeve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch