Home » Archive for 25 Nëntor, 2019

Kauza e shqiptarëve sot: jo në pushtet Partia Socialiste dhe as ajo Demokratike

Nga Skënder Sadri KAPITI Partia Demokratike dhe ajo Socialiste duhet që të shfronësohen si forca politike të para dhe të mos u jipet shansi për të qeverisur as si të vetme , dhe as si kualicion me parti të tjera duke mos u dhënë atyre as mundësinë për të formuar e diktuar ato kualicione qeverisëse si forca të para politike. Kjo do të ishte mirë përgjithmonë, dhe nëse... 

TË RESPEKTOHET ME RIGOROZITET VULLNETI I POPULLIT TË KOSOVËS

Nga Islam LAUKA* Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi që ka përfunduar procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve. Shumë shpejt pritet çertifikimi i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Mesazhi kryesor i këtyre zgjedhjeve ishte ai i ndryshimit. Qytetarët e Kosovës, me mençurinë dhe pjekurinë e tyre politike, vendosën që, për shkak të keqqeverisjes, pozita e deritanishme... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch