Home » Archive for 26 Nëntor, 2019

’Plisat’ ndihmojnë të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë sot ka filluar aksioni humanitar i organizuar nga “Plisat”, për t’i ndihmuar banorët e Shqipërisë që janë prekur nga tërmet. Me këtë rast qytetarët e Kosovës në shenjë solidarizimi ndihmuan me veshmbathje, ushqim dhe të holla. Autobusi i parë nga kompania transportuese “Dita”, me shumë vullnetarë, janë nisur për... 

Bilanci i viktimave nga tërmeti në Shqipëri po vazhdon të rritet

Në bazë të informacioneve të fundit të ardhura nga ministria e Shëndetësisë në Shqipëri, ky numër ka arritur në 15. Po ashtu nga ministria e Shëndetësisë në Tiranë kanë bërë të ditur se aktualisht 9 raste janë të cilësuara si më të rënda,  ku të plagosurit nuk janë ende jashtë rrezikut për jetë. 19:00 – Thellohet bilanci i tragjedisë së tërmetit,... 

Tërmet i fuqishëm në Durrës e Tiranë, raportohen për 4 viktima

Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 ka shkatuar dëme serioze në Durrës. Tërmeti 6.4 rihter, shkatërrime në Durrës. Njerëzit kërkojnë ndihmë. Një pallat është dëmtuar rëndë dhe banorët nuk dalin dot, raportojnë mediat shqiptare. Një tjetër trup i pajetë është nxjerrë nga rrënojat e pallatit të rrëzuar në Thumanë. Dy viktimat e tjera janë në Durrës... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch