Home » Archive for Dhjetor, 2019

Mesazhe urimi me rastin e ndrrimit të motmoteve

Gëzuar 2020!Mesazh urimi me rastin e ndërrimit të motmoteve.Gëzuar 2020!Posted by Shqiprim Arifi on Tuesday, December 31, 2019 Të nderuar qytetarë të Komunës së Bujanocit, Në prag të përfundimit të vitit 2019, Ju dëshirojë të keni përfunduar me sukses të gjitha obligimet tuaja, t’i keni përfunduar me nderë detyrat e besuara, të keni korrur suksese në profesionet... 

Kamberi: Serbia duhet të ndjek shembullin e Malit të Zi

Serbia duhet që, sipas shembullit të Malit të Zi, të hjekë kushtëzimet nga përdorimi i lirë dhe zyrtar i simboleve kombëtare të pakicave nacionale, thekson kryetari i Komunës së Bujanocit z. Shaip Kamberi. Përfundimisht mund të përgëzojmë Kuvendin e Republikës së Malit të Zi për miratimin e “Ligjit për zgjedhjen, përdorimin dhe shfaqjen publike të simboleve kombëtare”,... 

Liria e besimeve fetare e simboleve kombëtare në Mal të Zi ngadhnjim i shqiptarëve

Konfiskimi i pronave të paligjshme të Kishës Ortodokse Serbe fundi i trashigimisë së Mbretërisë Serbo-Kroate-Sllovene. Të njëjtin ligj duhet ta miratojë edhe Parlamenti i Kosovës. Shterrimi i ëndrrave të Jugosllavisë së tretë apo Serbisë së madhe. Ajo që ndodhi këto ditë në Parlamentit e Malit të Zi me rastin e aprovimit të ligjit për lirinë e besimeve fetare... 

Albin Kurti refuzon prapë ftesën e Presidentit Thaçi

Në faqen zyrtare të LV-së në Facebook është publikuar letra që Kurti i ka nisur sot presidentit Hashim Thaçi. “Ju faleminderit për ftesën e radhës. Nuk do të kem mundësi që të vij nesër për takim në orën 10:00”, ka shkruar Kurti. Megjithatë, i pari i LV-së i ka propozuar Thaçit që të takohen më 6 janar, kurdo që i konvenon presidentit. Kujtojmë që sot për... 

Presidenti Thaçi, fton për herë të tretë kryetarin e LVV-së, Albin Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ia ka dërguar edhe një letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Presidenti Thaçi e ka falënderuar Kurtin për përgjigjen zyrtare dhe duke mirëkuptuar pamundësinë e pjesëmarrjes së tij në dy takimet e së premtes, e ka ftuar atë sërish për takim nesër më 31 dhjetor, në orën 10:00. Në letrën e tij të tretë, presidenti... 

Presidenti Ilir Meta nuk duhet lënë vetëm

Nga Skënder Sadri KAPITI Shumica dërrmuese e politikanëve dhe e mediave në Shqipëri janë të xhveshura nga kombtarizmi dhe nga interesi kombëtar. Dhe cilët janë ata? Ata janë aktualisht sahanlëpirësit rreth qeverise; janë mediat mercenare, analistët injorantë e mercenarë të shitur te paraja e pushteti dhe që u shërbejnë kauzave armiqësore e antishqiptare; janë edhe intelektualët... 

Isa Mustafa i reagon Kurtit: LDK s’cakton data, fituesi s’duhet të vonohet

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se partia e tij është e angazhuar për marrëveshje për bashkëqeverisje me VV-në mbi bazën e rezultateve zgjedhore të gjashtë tetorit. Mustafa tha se nga këto zgjedhje fituese doli VV me 29 deputetë dhe LDK si parti e dytë me 28 deputetë, e që sipas tij Vetëvendosje duhet të heq dorë nga diskuri se i ka dhënë... 

U doli boja prokosovarizmit fallco të politikës dhe mediave të Tiranës

Nga Skënder Sadri KAPITI Që Shqipëria, politika ,akademia,intelektualizmi dhe mediave të saj nuk u ka interesuar sa duhet dhe as si duhet Kosova, as lufta e përpjekjet e saj për liri, për të drejta kombëtare dhe për Bashkim me Shqipërinë, këtë unë e kam ditur gjithmonë sepse jam shqiptar me prindër nga Zallqi i Istogut të Kosovës por lindur e rritur në Shqipëri dhe e njoh... 

Mali i Zi lejon përdorimin e flamurit shqiptar

Parlamenti malazez ka miratuar me 41 vota pro, Projektligjin për simbolet kombëtare. Projektligji është hartuar nga Ministria për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave në Malin e Zi, garanton edhe përdorimin e lirshëm të flamurit shqiptar, nga shqiptarët e Malit të Zi, ndërkohë që është fshirë totalisht neni 23, për rendin dhe qetësinë publike, përmes të cilit sanksionohej... 

Elvis Naçi refuzoi 100 mijë euro nga një serb

Elvis Naçi për fondet e tërmetit deklarohet se nuk pranon donacion nga serbët: “Më kujtohet gjaku i kosovarëve në luftë”. Mbrëmë në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”, Elvis Naçi ka bërë një rrëfim në News24. Ai është shprehur se ka refuzuar dy donacione nga shtetas serbë. Bëhet fjalë për një donacion para tërmetit për fondacionin “Firdeus” në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch