Home » Archive for 1 Dhjetor, 2019

ORGANIZOHET SESION SHKENCOR NË NDERIM TË ATË SHTJEFËN GJEÇOVIT (1874-1929)

Enver Sulaj Në 90-vjetorin e vrasjes ORGANIZOHET SESION SHKENCOR NË NDERIM TË ATË SHTJEFËN GJEÇOVIT (1874-1929)  Zym-Prizren, 1 dhjetor Shoqata e Intelektualëve Shqiptarë “Trojet e Arbrit” (Prishtinë) dhe Shoqata e Shkrimtarëve “Shtjefën Gjeçovi” (Zym) kanë organizuar dje sesionin e veçantë shkencor “Atë Shtjefën Gjeçovi 1874-1929”,... 

Mërgimtari nga Zvicra ndërton shtëpinë për familjen Abazi në Gjilan

Mërgimtar Milaim Kurteshi nga Zvicra do ta ndërtojë shtëpinë për familjen Abazi nga Livoçi i Gjilanit që i humbi dy djemtë nga tërmeti në Shqipëri. Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, humanisti shqiptarë, hoxhë Elvis Naçi. Postimi i Elvis Naçit: I nderuar Elvis, jam Milaim Kurteshi nga Livoçi i Epërm të Gjilanit. Jetoj në Bernë të Zvicrës,... 

Rita Ora nisë ndërtimin e shtëpisë për familjen Sala

Ajo e mbajti premtimin. Këngëtarja nga Kosova e famshme në botë, Rita Ora, ka nisur ndërtimin e shtëpisë për familjen Sala në fshatin Pinar pas tërmetit shkatërrues I cili la të vdekur 51 persona dhe qindra të plagosur. Lajmin e ka bërë të ditur Erion Veliaj përmes një videoje dhe një përshkrimi në rrjetet sociale. Pas tërmetit, nisi rindërtimi i shtëpisë së... 

Merkel: Gjermania dhe Bashkimi Evropian do t’ju mbështesin në këtë kohë të vështirë

Angela Merkel i ka nisur një letër kryeministrit Rama, ku i shpreh ngushëllimet për tërmetin që ka prekur Shqipërinë: Letra e Merkel: I nderuar kryeministër,Mësova me një ankth të madh për tërmetin në Shqipëri, ku vdiqën shumë njerëz dhe shumë u plagosën. Unë do të doja t’ju shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta për ju. Mendimet tona janë me viktimat dhe të... 

Frizeret e Preshevës nisin aksionin për ndihmë Shqipërisë

Frizeret nga Komuna e Preshevës kanë filluar aksionin solidar ku më datë 30 Nëntor dhe 1 Dhjetor prej ora 10:00 së bashku do të kryejnë shërbime obdulimi me një çmim simbolik, ku paratë e grumbulluara do ti dedikohen viktimave të prekuara nga tërmeti në Shqipëri. Ky aktivitet është duke u mbajtur në amfiteatrin e TV Preshevës i cili gjindet në objektin e Shtëpisë së... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch