Home » Archive for 2 Dhjetor, 2019

Në vend të urimit, për Ju, President i dashur, Ibrahim Rugova

Nga Hysen Ibrahimi Presidenti Ibrahim Rugova ishte dhe mbeti misionari më bindës i të gjitha kohërave, si ideator i rrugëtimit drejt pavarësisë së Republikës së Kosovës. Karakteristikë e veçantë e juaja qe, mënyra e të komunikuarit, mënyra e sjelljes me njerëz të niveleve të ndryshme, ku ne kemi hetuar se Ju keni ditur t’i motivoni të gjithë për të punuar dhe vepruar... 

Drejtues të pushtetit lokal bënë homazhe në përkujtim të masakrës së Isëukajt

“Një komb që harron të kaluarën, nuk ka të ardhme” thënie kjo e Winston Churchill, shkruan kështu në profilin e tijë në rrjetin social fb, zëvendës kryetari i komunës së Preshevës, Armend Aliu. Së bashku me kryetarin e kuvendit, Sami Salihu, me këshilltarë të kuvendit komunal si dr. Avni Nuhiu dhe Fidan Nuhiu në prani të vendasve dhe qytetarëve që erdhën për... 

Në nëntorin e përlotur nga tërmeti në Shqipëri, SHKA “DARDANIA” shënon 25 vjetorin e saj

Mblidhen edhe mjete financiare nga shënimi i 25 vjetorit të saj, në vlerë prej 2760 Fr.- nga të pranishmit. Edhe për kundër rrethanave të vështira të popullit tonë këto dita, SH.K.A  “Dardania” nga Winterthuri kishte pregadit me kohë festën e 25 vjetorit të themelimit të saj, dhe festën e 28 Nëntorit,  mandej festën e Pavarësisë së Shqipërisë dhe festën... 

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha vizitoi Shqipërinë

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, mbërriti në Bubq, ku po viziton një nga familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. “Është shumë e vështirë të jem në Shqipëri në këto kohë të vështira, jam prej disa orësh këtu në Shqipëri, vetëm për kaq mund të qëndroj, të bëj shkëputje nga turneu im. Puna nuk përfundon këtu në këtë moment, dua të sigurohem... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch