Home » Archive for 3 Dhjetor, 2019

Oliver Varhelyi: Qeveria e re e Kosovës të rifilloj dialogun me Serbinë

Komisionari i ri për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, deklaroi se shpreson që Qeveria e re e Kosovës do të punojë për të rifilluar dialogun me Beogradin, përfshirë hapat siç është heqja e tatimit 100 për qind për mallrat serbe. Ai këto komente i bëri në tryezën e rrumbullakët për integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor në Parlamentin Evropian (PE), e cila u mbajt... 

Nxënësit e SHMT “Presheva” ndezën qirinj në shenjë solidarizimi me viktimat e tërmetit

Parlamenti i nxënësve të Shkolles se Mesme Teknike “Presheva” ne Preshevë, kanë bërë ndezjen e qirinjëve në shenjë solidarizimi me viktimat e tërmetit të fundit që ndodhi në Shqipëri. Ndezjen e qirinjëve e kane bere para bustit te Skenderbeut ne oborrin e kesaj shkolle, si shenjë solidariteti ne nderim të jetëve të humbura dhe të prekurve nga tërmeti, me moton “Jemi... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch