Home » Archive for 12 Dhjetor, 2019

Xhudistja kosovare e detyroi Kinën që të njohë simbolet e Shtetit të Kosovës

Nga Skënder Sadri KAPITI Të lumtë Distria! Na bëre krenar çdo shqiptar, pasi sot triumfuat jo vetëm Ju dhe trajneri i madh Kuka, por triumfoi edhe kombi, edhe Kosova. Kjo, pasi e Arta që stolise Kosovën është fitore jo vetëm sportive, por edhe politike, prestigji dhe imazhi kombëtar për Shtetin Kosovës, sepse Ju triumfuat në Kinë , në shtetin e madh i cili nuk e njeh akoma... 

Kuvendi Komunal i Preshevës shqyrton dhe miraton Rebalansin e Buxhetit për vitin 2019 dhe propozim Buxhetin për vitin 2020

Sot, Kuvendi Komunal i Preshevës mban seancën e saj të rregullt në të cilën si pika të veçanta ishin të parapara Rebalansi i Buxhetit për vitin 2019 dhe propozim Buxheti për vitin 2020. Të pranishëm në sallë ishin 20 këshilltar nga 36 sa i ka gjithsej Kuvendit Komunal I Preshevës. Në këtë seancë të gjitha pikat e rendit të ditës që ishin të parapara u shqyrtuan dhe... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch