Home » Archive for 13 Dhjetor, 2019

Elvis Naçi dhe Edi Rama në Thumanë: Janë mbledhur 7 mln euro, do të shkojnë për ata që kanë nevojë

Kryeministri Edi Rama bashk me Elvis Naçin vizituan sot Thumanën për të parë nga afër punët që po bëhen dhe përgatitjet përe ngritjen e ndërtesave të reja. Në Thumanë po vijon puna për ndërtimin e banesave të qytetarëve që mbetën në “qiell të hapur” pas tërmetit të 26 nëntorit. Elvis Naçi : Janë mbledhur nga donacionet 7 milionë euro dhe paratë do... 

Falemindert Turqi, vëndi më humanitar i Botës

Nga Skënder Sadri KAPITI Turqia prej vite e vitesh është vëndi më humanitar i Botës. Sipas Raportit të Organizatës së Pavarur të Zhvillimit Ndërkombëtar, Development Initiative (DI),vetën në vitin 2018,  8 mijë e 400 million dollarë apo 29% e të gjitha ndihmave humanitare nga e gjithë bota vinin nga vëndi më bujar në Botë, që është shteti turk. Ne shqiptarët... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch