Home » Archive for 14 Dhjetor, 2019

Kurti del me dy propozime për president të Kosovës

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, njëherësh kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka propozuar disa emra për president të shtetit. Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së LVV-së, lideri i kësaj partie ka dalë me propozime për njërin prej posteve kryesore të vendit. Figura e parë që ka propozuar Kurti është shkrimtari Rexhep Qosja, për të cilën LDK-ja nuk ka aspak... 

HYRË TEJECI – AMBASADORE NË KOSOVË E SHOQATËS SË SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI XI ALBANI”, SUEDI

Nga fjala e recensentit të librit, Prof. Isuf Bajraktari HYRË TEJECI – AMBASADORE NË KOSOVË E SHOQATËS SË SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI XI ALBANI”, SUEDI (Libri i titulluar ”HYSEN IBRAHIMI-HERO I HESHTUR I DRITËS” autore Hyrë Tejeci-Murati, u përurua në Ängelholm të Suedisë, Ängelholm, 7 dhejtor 2019) Për një fjalë të këtij libri mu... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch