Home » Archive for 5 Maj, 2020

Përfaqësusit politik dhe institucional i shprehin ngushllime familjes Osmani

Pas konfirmimit se Besnik Osmani nga fshati Geraj i Komunës së Preshevës është gjendur i vdekur në afërsi të fshatit Llofcë të Gjilanit, strukurat politike dhe institucionale të Luginës së Preshevës shprehën ngushllime për familjen Osmani Ragmi Mustafa, Kryetar i Këshillit Kombëtar ShqiptarI trishtuar me humbjen tragjike të jetës së Besnik Osmanit, shpreh ngushëllimet... 

Histeria e disa militantëve partiakë në një tragjedi njerëzore

Shkruan: Nehat HyseniPo më trishtojnë klithjet e militantëve partiakë të Vetëvendosjes dhe të Qeverisë Kurti në detyrë, të cilët nuk lanë gjë të keqe pa thënë në media e rrjete sociale, kundër familjes së të ndjerit Agon Musliu dhe në mbrojtje të pushtetit.Ky është krim para zotit e para njerëzimit dhe të tillëve ndoshta do duhej t’u ndodhë një tragjedi e... 

Në një demokraci, populli duhet të jetë autoriteti më i lartë

Ali Hertica Dekadat e kaluara, shumë mendime janë dhënë për përmirësime dhe shtesa në demokracinë tonë përfaqësuese, mënyra për t’u dhënë qytetarëve një kontroll më të mirë të politikave dhe rregullave për ta bërë politikën më transparente. Kishte lëvizjen për më shumë pjesëmarrje dhe pjesëmarrje, nga të cilat është gjithashtu një pjesë. Por disa... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch