Home » Archive for 8 Maj, 2020

Masat lehtësuese/ Rama: Vetëm 6 qytete do mbeten zona të kuqe

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se duke nisur nga e Hëna e ardhshme, të gjitha zonat që janë cilësuar si jeshile, do të jenë të lira për qarkullim ndërqytetas me automjet privat brenda gjithë kësaj pjese, me një regjim orar që do të shtrihet deri në orën 21:00. Për zonat e kuqe, bashkitë Shkodër, Kurbin, Krujë, Durrës, Tiranë dhe... 

Demokracia është një formë e qeverisjes dhe barazisë së plotë juridike

Ali Hertica Realizimi është domosdoshmërisht  për demokracinë e plotë dhe kështu të arrijë jo vetëm barazinë e plotë juridike e kombëtare , por edhe vetëvendosjen e kombeve të shtypur, pra të drejtën për ndarje të lirë politike. Partitë socialiste, të cilat nuk dëshmojnë me gjithë veprimtarinë e tyre, si tani ashtu edhe gjatë revolucionit dhe pas... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch