Home » Archive for 11 Maj, 2020

Cakaj: Nga sot rinisin shërbimet konsullore

Nga sot, datë 11 maj 2020 do të rifillojë puna e legalizimeve pranë shërbimeve konsullore në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme. Lajmin e bëri të ditur ministri në detyrë i Punëve të Jashtme Gent Cakaj, i cili informoi se sot kanë rinisur edhe shërbimet konsullore në Përfaqësitë e Republikës së Shqipërisë në Bruksel, Mynih dhe Selanik. Kjo pasi lehtësimi... 

Presidenti i La Ligës flet për rifillimin e kampionatit

Skuadrat kanë filluar stërvitjet në grupe të vogla, ndërsa janë bërë edhe 2500 teste për ekipet. Këtë e ka konfirmuar presidenti i La Ligas, Javier Tebas që ka zbuluar se janë vetëm tetë të infektuar nga 2500 teste të bëra, gjashtë lojtarë dhe dy anëtarë të tjerë të klubeve. “Ne kemi pritur 25 deri në 30 të infektuar, por fatmirësisht janë vetëm tetë. Futbollistëve... 

Kujtesë historike për shqiptarët në Mal të Zi

Luftëtarë të pamposhtur, qendrestarë të paepur për përmbushjen e kauzës kombëtare.Misionarë të ruajtjes së trojeve iliro-dardano-arbërore e identitetit kombëtar.Në shekuj’ e ruajtën të pashuar zjarrin e lirisë.Dishepuj  të demokracisë e vlerave europiane, promotorë të finalizimit të endrrës nacionale.Kujtesë historike për shqiptarët në Mal të Zi.Dosjer:Shqiptarët... 

Qytetarët e kanë humbur kontrollin e tyre në çështjet të rëndësishme

Ali Hertica Zhvillime të ndryshme kanë çuar në humbje të konsiderueshme të kuptimit e fundit të një shekulli për qeverinë dhe parlamentin. Më parë ky seksion adresoi zgjerimin e fuqisë së Bashkimit Evropian në kurriz të lirisë së veprimit në Shtetet Anëtare, por edhe të operacioneve të mëdha të decentralizimit. Përveç kësaj, ka pasur formimin e organeve... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch