Home » Archive for 15 Maj, 2020

Qeveria serbe zvoglon për 20 përqind buxhetin e Trupit koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë

Qeveria e Serbisë ka zvogluar për 20 përqind buxhetin e Trupit koordinues për Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë e që do të ketë ndikim të drejtpërdrejtë në financimin e projeketeve të nisura e që mjetet i ndanë Trupi koordinues. Kështu thuhet në deklaratën e sotme të Kryetarit Shaip Kamberi. Në reagimin e z.Kamberi thuhet:Qeveria e Serbisë as pas përfundimit të gjendjes... 

APN në Bujanoc dorëzon listën zgjedhore për zgjedhjet e 21 qershorit

Alternativa për Ndryshim, Dega në Bujanoc grumbulloi 1465 nënshkrime të nevojshme për të garuar në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Arbër Pajaziti, Kryetari i APN-së në Bujanoc ka falemnderuar përmes një postimi mbështetësit e listës së APN-së. „Të nderuar anëtarë dhe simpatizantë të APN-së, të nderuar qytetarë shqiptarë, Pak më parë në KKZ dorzuam listën... 

Filozofia sociale dhe politike në demokraci

Ali Hertica Në analizimin e cilësisë demokratike, është mjaft e zakonshme t’i referohemi përgjegjësisë së qeverisë, domethënë aftësisë për të kënaqur qeverisjen duke ekzekutuar politikat që korrespondojnë me kërkesat e tyre. Ky dimension është i lidhur në mënyrë analitike me përgjegjshmërinë. Në të vërtetë, gjykimet mbi përgjegjësinë nënkuptojnë që... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch