Home » Archive for 17 Maj, 2020

APN kandidon për deputet Argjend Bajramin, e injoron zavendëskryetarin Armend Aliun

Kryesia e Alternativës për Ndryshim (Pa degën e Bujanocit dhe Medvegjës), ka mbajtur mbledhjen e saj ku ka kandiduar Argjend Bajramin dhe Dëshira Kamberin për kandidat për deputet. Kandidati Armend Aliu i cili është edhe zavendëskryetar i APN-së dhe themelues i këti subjekti politik si dhe kandidati tjetër Kenan Kamberi anëtar i kryesisë u injoruan në këtë garë. Në komunikatën... 

Lutfi Haziri: Nesër i jap 17 fshatra të Leposaviqit e Zubin Potokut për Preshevën, Bujanoci e Medvegjën

Ka qenë një prej njerëzve të parë që ka dhënë idenë që Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës. Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së, në një intervistë për Reporterin, i pyetur se ‘nëse do të ishte kryeministër a do të nënshkruante shkëmbimin e territoreve’, ka thënë se do të jepte qysh nesër 17 fshatra të Leposaviqit dhe Zubin Potokut në këmbim të Medvegjes,... 

Shembja e Teatrit Kombëtar – Nesër protestë mbarëkombëtare, zbulohet ora dhe vendi ku mbahet

Regjisori Robert Budina njoftoi para mediave protestën që do të mbahet ditën e nesërme e cila do të zhvillohet në orën 16:30 para ministrisë së Brendshme. “Nesër në orën 16:30 aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thërret në protestë gjithë popullin e Tiranës dhe gjithë Shqipërisë. Kjo protestë bëhet sepse gjatë natës së kaluar filluan shembjen e Teatrit ndërkohë që... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch