Home » Archive for 23 Maj, 2020

Namazi i Fitër Bajramit kësaj radhe nuk do te falet në xhamitë e Kosovës

Myftiu Naim Tërnava sot dha mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj, mirëpo parë për shkak të pandemisë COVID-19, kësaj radhe nuk do te falet namazi i bajramit në xhamitë e Kosovës. Në kohën e Fitër Bajramit Myftiu i Kosovës, Naim ef.... 

Shqipëri: Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami

Besimtarët musliman festojnë nesër Fiter Bajramin. Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në Shqipëri bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia sipas masave dhe protokollit të publikuar më parë. Ceremonia qendore e Fitër Bajramit, ku do të jetë i pranishëm... 

Urim e Thirrje! Besimtarë myslimanë, faleni namazin, shpërfillni Zhupan Ramën

Zoti e shpëtoftë Shqipërinë nga Satanai i Surrelit.Vëllezër dhe  motra, besimtarë myslimanë, miqt’ e mij’ kudo që ndodheni:  Unioni Artistik i Kombin Shqiptar “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” ju uron gezuar Fitër Bajramin.Allahu na pranoftë agjërimin e lutjet tona.Falenderimet i takojnë Atij, krijuesit të gjithësisë, atij që krijoj qiellin... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch