Home » Archive for 6 Korrik, 2020

Dezinformim politik dhe shoqëria demokratike

Ali Hertica Shkencëtarët politikë shpesh kanë treguar që votuesit e partive radikale të majta dhe të djathta populiste bëjnë zgjedhje të vetëdijshme, ata kryesisht votojnë për këto parti sepse janë dakord me qëndrimet e shprehura. Sidoqoftë, votuesit e partive populiste shpesh portretizohen si të informuara dhe të ndjeshme ndaj fjalëve evokuese, por mashtruese të një lideri... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch