Home » Archive for 11 Korrik, 2020

Opinion: Sjellje të pahijëshme në Kuvendin e Kosovës!

Shkruan: Nehat HyseniKy gisht dhe kjo sjellje antidemokratike e Kryeparlamentares së Republikës së Kosovës, që unë dhe shumë të tjerë e votuam më 6 tetor 2O19, mjerisht, ka probleme serioze me kuptimin e mirëfilltë të demokracisë dhe rolit të saj kushtetues në krye të Parlamentit kosovar.Sa duket, Vjosa Osmani, e rritur në një mjedis të privilegjuar të pushtetit dhe regjimit... 

Drejtoresha e Qendrës shëndetësore Vranjë: Me COVID-19, në Bujanoc janë regjistruar 32 raste pozitive, në Preshevë 7

Nga fillimi i pandemisë e deri më sot (10 korrik) në Qarkun e Pçinjës janë regjistruar 845 persona pozitiv në COVID-19, ka thënë për programin e mëngjesit në RTS, Svetlana Stojanović, drejtoreshë EMSHP në Vranjë, raportojnë mediat lokale serbe. Shumica e tyre janë nga Vranje-684, në Bujanoc janë regjistruar 32 pozitive dhe në Preshevë 7. Ajo tha se së fundmi janë... 

Vota për kryeministrin e parë shqiptar mision kombëtar

Tetova çertifikon ngadhënjimin e doktrinës së Ali Ametit, fitoren e BDI- së dhe kryeministrin e parë shqiptar Në historinë e saj mijëravjeçare Tetova është shquar për qëndresën epike, për ruajtjen e rrënjëve të qytetërimit ilir, fara e të cilit ishin penestët. Tetova sëbashku me Uskanën u bë pjesë e Mbretërisë Ilire, të udhëhequr nga Genti, rreth dy shekuj para... 

Shumë politikanë të famshëm,kanë ndryshuar plotësisht mendimin politik

Ali Hertica Të flasësh për politikë mund të shkaktojë reagime të forta,dhe nëse flisni edhe për para, atëherë mund të jeni i sigurt se do t’ju dëgjohen. Meqenëse preferenca politike çon në gabime të rrezikshme investimesh, komenti ynë politik nuk është i lidhur me ndonjë parti apo ideologji të veçantë. Ne nuk kemi asnjë preferencë për ndonjë parti të veçantë... 

Shpata e Ali Ahmetit preu nyjën gordiane në Shkupin Dardan

15- korriku, Epoka Shqiptare në Maqedoninë e VeriutTë dashur vëllezër dhe motra të Maqedonisë së Veriut!Edhe pak ditë na ndajnë nga 15- korriku.Si vëllai juaj, si gjak i gjakut tuaj, ju bëj thirrje tepër vllaznisht, por shumë shqiptarisht:Bashkohuni!Jo për një ide apo tezë politike, por për një vepër historike, rreth një ideali të brezave të tërë, një kauze shekullore... 

Hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka hedhur shortin për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Katër skuadrat e para që kanë siguruar plasmanin në çerekfinale janë PSG, Atalanta, RB Leipzig e Atletico Madrid. Ndërkohë katër çifte të tjera do të zhvillojnë ndeshjet e dyta, Manchester City – Real Madrid (2-1), Bayern Munich – Chelsea (3-0), Barcelona... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch