Home » Archive for 12 Korrik, 2020

Me një video-konferencë, rifillon dialogu në nivelin e lartë mes Kosovës dhe Serbisë

Nga shërbimi i veprimit të jashtëm të BE-së (EEAS) është njoftuar se Përfaqësuesi i lartë për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrel, dhe i dërguari i posaçëm për dialog Miroslav Lajçak, së pari do të kenë biseda me njërën palë, pastaj me tjetrën për të mbajtur në fund një konferencë të përbashkët të kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe presidentit... 

Opinion: Kush janë realisht armiqtë e Kosovës?

Shkruan: Nehat HyseniPërfituesit e fondeve, me dhe pa adresë, kryesisht majtistë e ultramajtistë që në emër të ‘drejtësisë sociale’ dhe kinse në emër të luftës kundër krimit e korrupsionit, realisht janë vënë në shërbim të pansllavizmit dhe të gjeopolitikës serbo-ruso-kineze që pretendojnë rrënimin e vlerave të luftës për liri, duke i shpallur të gjithë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch