Home » Archive for 14 Korrik, 2020

Presidenti serb Viçiq, takon përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës për konsultime rreth Qeverisë së re

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, bisedoi sot me përfaqësuesit e listës zgjedhore “Alternativa Demokratike Shqiptare – Lugina e Bashkuar”. Këto janë konsultimet e para të Vuçiqit për formimin e qeverisë, pas zgjedhjeve të 21 qershorit. Në një njoftim të publikuar në ueb-faqen e presidentit të Serbisë thuhet se Vuçiqi “i dëgjoi propozimet, kërkesat... 

Për të dytën ditë me radhë, pas rreth 6 orësh, ka përfunduar intervistimi i Presidentit Thaçi

Intervistimi i z. Thaçi në Dhomat e Specializuara në Hagë, për të dytën ditë me radhë ka përfunduar rreth orës 19:00, ndërsa presidenti ka dalë nga objekti i Gjykatës Speciale dhe nuk është prononcuar për media. Ende nuk dihet nëse intervisitimi i tij do të vazhdojë edhe nesër.  Read More »

Komuna e Preshevës ndanë ndihmë financiare bujqëve nga “Pakoja Emergjente Presheva 2020 ”

Këshilli Komunal i Komunës së Preshevës, në mbledhjen e mbajtur më datë 09.07.2020, merrë këtë: V E N D I M Për ndihmë financiare Bujqëve të Komunës së Preshevës nga: “Pakoja Emergjente Presheva 2020 ” Mbështejtje financiare për të gjithë bujqit që kanë të regjistruar Ekonominë bujqësore në regjistrin e ekonomive bujqësore në komunën e Preshevës. Këshilli... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch