Home » Archive for 16 Korrik, 2020

Thaçi: Unë skam bërë asnjë krim dhe se lufta e UÇK-së ishte lufte e drejtë për liri të Kosovës

“Sapo përfundova dëshminë në dhomat e specializuara. Më vjen mirë që për katër ditë me radhë kisha mundësinë të japë sqarimet e mia për aktivitetin tim gjatë luftë”, ka thënë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.  Ai ka folur për medie pas përfundimit të intevistimit në Zyrën e Prokurorit Special në Hagë. “Tani mbetet prokurorit dhe gjyqtarit... 

Avdullah Hoti: Jemi në fazën përfundimtare të përmbylljes së marrëveshjes me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se është shënuar progres në kuadër të dialogut të zhvilluar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Hoti përmendi dy tema që që janë diskutuar gjatë bisedimeve: çështja e të pagjeturve dhe zhvillimi ekonomik. Megjithatë Hoti nuk dha më shumë detaje, por sinjalizoi se gjatë ditëve në vijim do të merren vesh... 

DHE NJË LIS I MADH I NIKAJ MERTURIT RA… (Në nderim të profesor Murat Gecaj, i cili është ndarë sot nga jeta)

Profesori dhe enciklopedisti i Nikaj Merturit, prof.dr. Murat Gecaj është shuar. Largimi i tij nga kjo jetë ka pikëlluar çdo Nilkaj- Merturas, çdo person, intelektual, student, publicist, historian, arsimtarë dhe njeri i letrave që e ka njohur. I dashur, i urtë, komunikues, ndihmëtarë i pakursyer, i zellshëm për në punë, familjarë i shkëlqyer, bashkëpunues dhe i pakursyer për... 

TELEGRAM NGUSHËLLIMI PËR MIKUN TIM DHE TONIN, PROF. DR. MURAT GECAJ

E nderuara familja Geci, I nderuar miku ynë, Viron Kona, Te ndëruar miq, Me pikëllim të thellë sot morëm lajmin për vdekjen e Prof. Dr. Murat Gecaj, një personaliteti të shquar shqiptar, mikut të shqiptarëve kudo që janë, në veçanti, të shqiptarëve në Suedi dhe mikut tim më të mirë! Prof. Dr. Murat Gecaj, publicist e studiues në Tiranë, u bë njeriu më i afërt... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch