Home » Archive for 18 Korrik, 2020

Edi Rama: ‘’Askush nuk do ta rishkruajë dot historinë e lirisë sonë’’

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ku ka cituar këtë të fundit pas deklaratës së tij pak çaste më parë. ‘’Askush nuk do ta rishkruajë dot historinë e lirisë sonë’’ ka thënë Thaçi dhe këtë Rama e ka postuar bashkë me foton e Presidentit të Kosovës nga pritja e djeshme në pikën kufitare të Morinës. Rama... 

Gent Cakaj: “Një superlajm nga zemra e Luginës së Preshevës”

Pas suksesit të arritur për koalicionin e gjitha partive politike shqiptare në Komunën e Bujanocit, z. Cakaj, në profilin e tij në facebook, shprehet: Miq, miq, miq: NJË SUPER LAJM NGA ZEMRA E LUGINËS SË PRESHEVËS 🇦🇱❤ : Partitë politike shqiptare tashmë kanë mbyllur marrëveshjen për bashkëqeverisje në Bujanoc. Kjo është pothuajse e arritura më domethënëse... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch