Home » Archive for 19 Korrik, 2020

DASH i ofron mbështetje dialogut Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) ka deklaruar se do të ofrojnë mbështetje për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian (BE). “Ne jemi të kënaqur që Bashkimi Evropian ka organizuar takime mes Serbisë dhe Kosovës dhe ne ofrojmë mbështetjen e plotë”. “Qëllimi ynë është një marrëveshje që të dy palët do të arrijnë për normalizimin... 

Opinion: Nuk pritej ky zhgënjim i madh nga politikanët e Kosovës

Nga Skënder Sadri KAPITI  Pasi u çlirua Kosova me 12 Qershor 1999, si shumë shqiptarë nga Kosova që jetojmë në Shqipëri dhe nga diaspora, edhe unë me vëllezërit e mi menjëherë dhe shumë të përmalluar u kthyem në atdheun tonë, në Kosovë , erdhëm dhe për herë te pare  pamë shtëpitë dhe tokën  e nënës dhe e babës të cilët kishin kundërshtuar... 

Kuvendi analfabet, një dështim historik

Ali Hertica Nga të dhënat e të gjitha raporteve të monitorimit të punës, që nga fillimi i kësaj legjislature të re, duke përfshirë edhe raportin e fundit monitorues për vitin e kaluar, të publikuar, del se këto raporte janë ndër më negativet deri më tash, e që flasin për dështimin e plotë të ligjvënësve në përmbushjen e besimit të dhënë nga qytetarët. “Ky... 

Shoqata e Mjekëve të Luginës apelon qytetarët që t’mos hezitojnë

Apel qytetareveNe si Shoqatë nuk mund te rrim duarkryq , por ju bejm thirrje te gjithe qytetareve si ne Bujanoc ashtu edhe ne Presheve qe nese verejne ndonje simptom si: humbja e shijes ne hund dhe goje, temperatur disa dite , kolle e thate , frymezenie me ndjenje te frymemarrjes se shkurte, ne te lajmerohen ne Kovid – ambullantat perkatese qe te trajtohen ku kontrollohen nga mjeku kujdestar,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch