Home » Archive for 21 Korrik, 2020

Në Preshevë nga 15 pacient të testuar 8 prej tyre kanë rezultuar pozitiv

Lajmin e ka bërë të ditur drejtoria e Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë ku raportohet se më datë 20.07.2020 nga 15 pacientë me simptoma sebrile që janë testuar, 8 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, ku dy prej tyre janë transportuar në spitalin e Vranjës me gjendje më të rëndë pneumonie. Njoftimi nga Shtëpia e shëndetit: CoVID Ambulanca, 20.07.2020 Të... 

Ti bashkojmë kapitalet e fuqishme të Diasporës dhe t’ua hapim dyert e t’iu krijojmë hapësira për investime në shtetet e viset shqiptare

-Nga Takimi i sotëm në Prishtinë, i Kryetarit të PD e Opozitës në Shqipëri, z. Lulzim Basha, me dr. Naim Dedushaj – Drejtor Ekzekutiv i Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare –                 1.                ... 

Si duhet të organizohet shoqëria ideale dhe demokratike

Ali Hertica ,,Çfarë është politike ” Është një pyetje thelbësore e filozofisë politike. Përgjigja e kësaj pyetje do të përcaktojë kryesisht se si një autor zhvillon një filozofi politike. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për politikë, ne kryesisht mendojmë për sisteme ose institucione politike, siç janë parlamenti, partitë politike apo pushtetarët. Për të mbajtur... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch