Home » Archive for 26 Korrik, 2020

Pas Luginës së Preshevës, edhe shqiptarët e Malit të Zi të bashkuuar në zgjedhjet e 30 Gushtit

Raportet në media tregojnë se Alternativa Shqiptare e kryesuar nga Nik Gjeloshaj, Forca e re demokratika me Nazif Cungun, Lidhja Demokratike Shqiptare e Nikollë Camaj, Unioni i Tuzit i kryesuar nga Fadil Kajoshaj dhe Levizja qytetare Perspektiva, e drejtuar nga Amir Hollaj, duke kuptuar rëndësinë e këtyre zgjedhjeve, kërkesën e qytetarëve, si dhe pritjen e ftesën e diasporës për bashkim,... 

Ja sheshi- ja mejdani – Opozita e bashkuar kapë shah – mat Edi Ramën me listat e hapura

Epilogu politik i Zhupan Ramës i pashmangshëmSpiropali ka vendosur ta vajtojë vetë Skënderbeun e sajMeditim për amëshimin politik të Edi Ramës Akrobacia politike e Edi Ramës për të fshehur qëllimin e vertetë të ndryshimeve kushtetuese, me pretekstin e listave të hapura, mori fund.Ai u kap shah -mat nga dekleratat e opozitës së bashkuar për listat njëqind për qind të... 

Opinion: Shtetarët më të lartë shqiptar për miqësinë dhe aleancën strategjike Shqipëri-Turqi

Nga Skënder Sadri KAPITI ME FAKTE Për marrëdhëniet shqiptaro-turke dhe pse Turqia është aleat strategjik i Shqipërisë dhe Kosovës duhet t’i dëgjojmë ato se cfarë kanë thënë dhe thonë të gjithë pushtetarët dhe politikanët e lartë shqiptarë të të gjithë spektrit politik shqiptar me fakte dhe me të vërteta bindëse, pasi ata janë dëshmitarët dhe autoritetet... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch