Home » Archive for 1 Gusht, 2020

Kryetari i Bujanocit: Për shkak të pandemisë, manifestimi tradicional “Dita e Diasporës” sivjet nuk do të mbahet

Postimi i plotë i z.Arifi: Të dashur bashkatdhetarë nga diaspora, Sot, komuna e Bujanocit do të duhej të kishte festë. Do të duhej shënuar ditën tuaj, Ditën e Diasporës. Por, rrethanat e krijuara nga pandemia Covid-19 këtë vit kanë kufizuar lëvizjen e lirë të qytetarëve, në këtë rast edhe ardhjen tuaj në vendlindje. Si rrjedhojë e kësaj, këtë vit komuna e Bujanocit... 

Integrimi Evropian dhe transferimi i fuqive në BE

Ali Hertica  Një pikë e fortë e një parlamenti me dy dhoma është se është e mundur të rivlerësohen faturat. Pyetja është nëse ky avantazh përdoret në mënyrë optimale në variantin holandez të sistemit bicameral. Sistemi aktual gjithashtu nuk ofron një zgjidhje të mirë për rrezikun e rrënjosur të konfliktit midis Shtëpive. Në vendet e tjera, Senati zakonisht ka... 

Autori i Librit Kurbani Sulltan Rama bëri kurban kushtetutën në vigjilje të Bajramit

Nëndetësja 106-të e Edi Ramës, kopeja e tij politike me të cilën ai shpresoj se i dha fund sovranitetit të vendit, kushtetutës, opozitës dhe Presidentit të Shqipërisë, si mbrojtës e garant i pluralizmit e zgjedhjeve të lira e të barabarta, si faktor themelorë i demokracisë është një markë e prodhimit ruso- turk, manovra e parë e së cilës, ose më mirë pagëzimi i saj,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch