Home » Archive for 7 Gusht, 2020

Opinion: Sistemi ynë politik nuk është demokratik, por aristokratik

Ali hertica  Sistemi politik nuk është aq demokratik sa mendojmë,  sipas filozofis ku  edhe argumenton. Po reflekton  me së shumti ka disa elementë demokratikë.  Në kohët e lashta, adhuruesit e demokracisë ishin të hollë. Forma e qeverisjes athinase mori pak simpati nga filozofët dhe intelektualët. Shumë njerëz menduan se ishte një... 

Të pagjeturit në Kosovë, ekspertja e EULEX zbulon për ‘DW’ pengesat që duhen kapërcyer

Mijëra familje në Kosovë presin të mësojnë mbi fatin e të dashurve të tyre. Të pagjeturit janë temë në dialogun e rifilluar Kosovë-Serbi. Mbi pengesat që duhen kapërcyer flet për DW, ekspertja e EULEX-it, Taria Formisto. Deutsche Welle: Prej më se dy dekadash çështja e personave të pagjetur nga lufta e Kosovës është nga më të dhimbshmet e më të debatuarat mes Prishtinës... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch