Home » Archive for 15 Gusht, 2020

Pompeo e Schallenberg: Mbështesim dialogun Kosovë-Serbi dhe integrimin e të dy shteteve në instancat euro-atlantike

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pomepo, është duke qëndruar për një vizitë në Evropë. Dje gjatë ditës në Vjenë ka takuar edhe ministrin e Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg, me të cilin kanë diskutuar edhe për rajonin e Ballkanit Perëndimor, dhe në mënyrë të veçantë për dialogun Kosovë-Serbi. Për punën e negociatave mes Prishtinës dhe Beogradi... 

Opinion: Qëndrimi i paqartë i demokratëve të krishterë

Ali Hertica  Simptomat e këtij problemi janë dukshëm qartë të dukshme në një nivel politik. Në fund të fundit, në sferën publike debatet ideologjike shpesh ndalohen si të papërshtatshme dhe të parëndësishme. Shtë vërtet mbresëlënëse se si rrallëherë politikanët tanë i referohen parimeve të bazuara në vlera. Ideologjitë e mëdha duket se kanë vdekur dhe partitë... 

Bayern shkatërron Barcelonën

Bayern Mynih shkatërroi në mënyrë ekzemplare Barcelonën me rezultat 8:1 duke u kualifikuar në gjysmëfinalet e Champions League. Nga klubi spanjoll vetëm Suarez e ka emrin në listën e shënuesve, pasi goli i parë ishte autogol i Alaba. Për Bayern shënuan nga dy gola Myler dhe Kutinjo. Por në këtë ndeshje që do të mbahet mend gjatë, lanë shenjën e tyre edhe Perisic, Levandovski,... 

Albin Kurti kritikon takimin e 2 shtatorit në Uashington, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje në opozitë, Albin Kurti ka kritikuar takimin e 2 shtatorit në Uashington, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të thirrur nga i dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun, Richard Grenell. Përmes një postimi në Facebook, Kurti e ndërlidhi ftesën e këtij takimi me zgjedhjet presidenciale në SHBA, që pritet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch