Home » Archive for 16 Gusht, 2020

LR-PDSH tërhiqet nga koalicioni qeverisës në Preshevë

Përmes postimit në profilin e tij në facebook, keyetari i Kuvendit Komunal në Preshevë dhe kryetari i LRPDSH-së, Sami Salihu, ka njoftuar për tërheqjen e Lëvizjes për Rreforma nga koalicioni qeverisës në Preshevë duke dhënë dorëheqje nga posti i Kryetarit të Kuvendit Komunal në Preshevë. Postimi i tij në facebook: Njoftim për dorëheqje Te nderuar kolegë, qytetarë,... 

Pse turkofobët e Kosovës nuk “shqetesohen”për diskriminimin e shqiptarëve nga Greqia dhe as pse Serbia armatoset nga Rusia e Kina

Nga Skënder Sadri KAPITI Ka disa mercenarë turkofobë dhe islamofobë nga Kosova të cilët janë kriptoserbo-grekofilë, përderisa asnjërit prej tyre nuk i shkoi në mënd për të shkruar ndonjë rrjesht për atë diskriminim që po u bën shteti grek prej më se 4 ditësh shqiptarëve në kufirin shqiptaro-grek. Si ka mundësi që këta farë patriotësh fallso dhe këta farë pseueurointegralistë... 

Pashtriku, Olimpi Shqiptar

Prej dt 1 gusht kanë filluar pelegrinazhet e besimtarëve bektashinjë në malet e Shkelzenit, Pashtrikut, Krujës në nderim të veprës së misionarit Sari Salltikut. Epilogu i këtyre marshimeve do të jetë si gjithmonë dt 21 gushti në Malin Zot të Tomorit, në fronin e perëndive, të Zeusit, Dodonës Pellazgjike e Abaz Aliut.Këto peligrinazhe këtë vit përkojnë me vitin jubilarë... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch