Home » Archive for 17 Gusht, 2020

Salihu: Nese do ndiqja interesin tim, do zgjidhja rrugën komode të isha thjeshtë një numër, ne këmbim të “përfitimeve”

Të shkruash gjatë e të bësh kompozime letrare, është art më vete. Sikur veprat të ishin të barasvlefshme edhe me veprimet, do të isha unë i pari që do i ngreja në piedestal …por, fatkeqësisht nuk ndodhi kështu. Premtimet që nuk u mbajtë kurrë, parimet qe u shkelen në cdo ditë të koalicionit, gjendja e Luginës…të gjitha flasin më shumë se fjalët.Dorêheqja... 

Është nder për Kosovën të zgjedhë president De Golin e saj Ramush Haradinaj

Kur Ramush Haradinaj, djaloshi heroik i Kosovës ngjeshi armët për t’i dalë zot trojeve të Atdheut me devizën:”Ja vdekje, ja liri”, nuk mund t’a imagjinonim se në një kohë fare të shkurtër do të shndërrohej në një nga emblemat parësore e më të shëndritshme të historisë sonë kombëtare, në kapërcyell të shekujve XX-të -XXl.Nuk kishte ushtri të... 

OPINION: PAPANDREU I HA MOLLAT, KURTIT I MPIHEN DHËMBËT

Valmir Perquku Në zgjedhjet e fundit të Kosovës kam votuar për Lëvizjen Vetëvendosje të Albin Kurtit. Gjithashtu, sa herë që takoja të njohur përpiqesha t’i bindja se Vetëvendosja (VV) ishe shpëtimi për Kosovën. Nuk e kuptoj as vetë pse isha në atë gjendje. Thoja nganjëherë me vete: “Dikush ma ka bërë një magji të zezë apo jam viktimë e një fushate reklamash subliminale!?” Gjatë... 

Shqiprim Arifi: Të gjithë ata që më njohin e dinë se nuk kam pasur kurrë ambicje ragmi-jane për t`u shpallur monark/autokrat lokal

Krejt çka kam synuar që nga fillimi i kyçjes sime në politikën lokale në Preshevë ka qenë fare e thjeshtë, më lejoni të përfundoj një mandat të plotë katër vjeçar pa malverzime, pa makinacione e pa pazare politike, mbi tryezat e kafeneve të shumëta në vendin tonë. Së paku të përfillet verdikti final i qytetarëve të Komunës së Preshevës për zgjedhjet përkatëse... 

Armend Aliu: Mosperfillja e partnerit te koalicionit dhe sjellja jo e mirë me opozotën ka sjellë APN-në në këtë situatë

Të nderuar qytetarë të Komunës së Preshevës Ka kohë që jeni të informuar për dallimet në mendim dhe distancimin tim publik nga funksionimi i pushtetit lokal. Konfliktet e pandërprera dhe të panevojshme me të gjithë akterët e politikës sonë lokale, filluar nga qasja ndaj këshilltarëve të APN-së dhe themeluesve të kësaj partie politike, mospërfillja e partnerëve të... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch