Home » Archive for 18 Gusht, 2020

Opinion: Elitë politike apo bërllok politik?!

Nga Skënder Sadri KAPITI Pothuajse gjithçka sot më globale se çdo gjë tjetër është bërë politika.Politika është interes, ekonomi, zhvillim, progres, marrëveshje, aftësi, strategji, miqësi dhe armiqësi. Kur një shtet është i fortë politikisht ai ka ekonomi, zhvillim , ai shtet ka miq dhe aleatë. Një shtet i dobët politikisht është i dobët edhe në të gjitha aspektet... 

Kadri Veseli: Kryeministri i parë shqiptar në shtetin fqinj, historike

Marrëveshja e sotme e fituesve të zgjedhjeve, BDI dhe LSDM, është sukses i madh i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri i parë shqiptar në shtetin fqinj e bën të veçantë dhe historike këtë marrëveshje. Urimet e mia dhe të PDK-së për sjelljen e votuesve shqiptarë në këto zgjedhje, si dhe për BDI-në e Ali Ahmetin që po vazhdojnë t’i përfaqësojnë më së... 

Ardita Sinani: Dalja e Kryetarit te Kuvendit nga koalicioni qeverisës në Preshevë vërteton se kishim të drejtë

Lajmi i dorëheqjes së kryetarit të Kuvendit Komunal, z. Sami Salihu dhe dalja e tij nga koalicioni qeverisës në Preshevë vërteton se kishim të drejtë në kundërshtimin tonë sepse kjo qeverisje lokale ishte e dëmshme për interesin e përgjithshëm! Presheva meriton më mirë! Koha e Shqiprim Arifit ka perënduar! Fund pushteteve në shërbim të pasurimit të një njeriut... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch