Home » Archive for 19 Gusht, 2020

Deklarata e fundit e z. Haziri për shkëmbim territoresh, ngjalli reagime

Ideja e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, është rikthyer si temë diskutimi pas deklaratave te fundit nga kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i cili është deklaruar pro ndryshimit të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë. Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, insiston që kufiri me Serbinë duhet të jetë në fshatin Ristovcë,  që nënkupton se Lugina duhet... 

Atdheu është Perendia e shqiptarëve dhe feja e tyre shqiptaria

Shqiptarët shkojnë të bashkuar me 30-të gusht në zgjedhjet lokale në Guci Të gjitha votat për Edenin Shqiptar  Plavë – Gucia, Meka e Jeruzalemi Shqiptar Fitorja e shqiptarëve në Guci aktakuzë kundër atyre që ngritën një shekull më parë Murin e Berlinit mes shqiptarëve etnikë Me dt 30 gusht janë zgjedhjet nacionale në Mal të Zi dhe lokale... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch