Home » Archive for 26 Gusht, 2020

Arrihet marrëveshja për formimin e një shumice të re mes PDSH-së, PVD-së dhe LR-së, seanca do të mbahet nesër në ora 12.00

PDSH, PVD dhe LR kanë arritur mbrëmë një marrvëshje koalicioni për qeverisje për mandatin e mbetur të Kuvendit Komunal të Preshevës. Sipas informacioneve tona, për Kryetarë të Komunës, palët janë dakorduar të jetë nga radhët e Lëvizjes për Reforma (LR), Kryetari i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), ndërsa Partia për Veprim Demokratik do ta ketë... 

Trupit Koordinues shpallë konkurs për bizneset e Komunave Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë

Shërbimi i Trupit Koordinues i Qeverisë së Republikës së Serbisë për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (në tekstin e mëtejshëm: Shërbimi i Trupit Koordinues), më 25.08.2020, shpall KONKURS për ndarjen e mjeteve për subvensione subjekteve ekonomike në pronësi private për vitin 2020, në komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Konkursi realizohet nga Shërbimi i Trupi... 

Opiniom: Demokracia në sistemi tonë parlamentar

Ali Hertica  Partiat po zhvilloin propozime për një “demokraci më të fortë, Kushdo që dëshiron të mbrojë demokracinë, tani duhet të marrë ofensivën. Kjo lëvizje argumenton për ‘një demokraci të të gjithëve, për të gjithë, nga të gjithë’, me referencë të qartë në raportin përfundimtar  dhe shqyrtimin e vërtetësinë e së ardhmes... 

Opinion: Shenjtorja Nënë Tereza Engjëlli unik që Zoti i’a dhuroj njerëzimit

Lapsi në dorën e Zotit110- vjetori i lindjes së Shënjtores që me dashuri pushtoj qiejt Më 16-të tetor 1979, kur bota u lajmërua, jo pa sensacion, se një misionare në Kalkutë do të merrte çmimin Nobel që u konkretizua me 10 dhjetor të atij viti, biografë e gazetarë u turrën të rrëmonin në biografinë e kësaj gruaje të brishtë e të çuditshme. Fjalëpak, por e... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch