Home » Archive for 29 Gusht, 2020

MOS E HUMBNI SHPRESËN!

Leonora Laçi “Shqipëria ka të ardhme. Mos e humbni shpresën! Tani po fillon gjithçka.” Këto ishin fjalët e Marianna Graf në një kohë të zymtë, që ia drejtonte shpesh njerzëve që takonte sa në një cep, në cepin tjetër të Shqipërisë. Sa e vështirë është ta ruash shpresën, e kur e ke humbur ta rikthesh  atë, tek një popull që e kishte humbur... 

Ndodh mrekullia në QSUT: Operacioni i vështirë i shpëton jetën foshnjes 12 ditëshe

Tiranë – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se përpos situatës nga Covid, një lajm i mirë është se një bebe vetëm 12 ditëshe ja ka dalë me sukses pas një ndërhyrje. Manastirliu përmes një postimi në Facebook, shkruan se ndërhyrja delikate është kryer nga ekipi i kardiokirurgjisë në QSUT, ku pavarësisht situatës... 

Tensionet luftarake turko-greke dhe turkofobët shqiptarë

Nga Skënder Sadri KAPITI Edhe sikur ta zëmë se Turqia nuk mbështet dhe nuk përkrah Shqipërinë e Kosovën, turkofobët sidomos ca nga Kosova  nuk kanë pse të jenë kaq fanatik e urrejtes të madhenj  kundër Turqisë, pasi prej  Turqisë,  të paktën, shteteve shqiptare dhe shqiptarëve nuk i vjen asnjë kërcënim dhe asnjë e keqe, dhe se Turqia... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch