Home » Archive for 4 Shtator, 2020

Donald Trump: Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhënie diplomatike

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Kosova dhe Izraeli janë pajtuar që të normalizojnë raportet dhe të vendosin marrëdhënie diplomatike, raporton Reuters. Këtë deklaratë ai e bëri në Shtëpinë e Bardhë, ku u nënshkrua marrëveshja për normalizimin ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, transmeton REL. Kjo marrëveshje, u nënshkrua kryeministri i Kosovës... 

Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë

Në ceremoninë e nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje mori pjesë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Marrëveshja u nënshkrua në prani të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donlad Trump. Lajmi e bëri të ditur asistenti i presidentit Trump, Judd Deere. “Presidenti Trump njofton se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje... 

Instituti i Librit dhe i Promocionit çelim ekspozitën fotografike

Të nderuar miq dhe bashkëpunëtorë, INSTITUTI I LIBRIT DHE I PROMOCIONIT (ILP) – Tiranë dhe HUMAN – Pejë, Kosovë mbështetur nga DRIN CORDA & DRIN RIVER BASIN Ju njoftojmë se të hënën / 7 shtator 2020 / ora 11:00 / në mjediset e Qendrës Rinore ARKA / në qytetin e Shkodrës çelim ekspozitën fotografike BIODIVERSITETI PËRMES FOTOGRAFISË ku... 

Katërkëmbshi Abazoviq u bën peshqesh serbëve Heroin Kombëtar Gjergj Kastriotin

Dritan Abazi i lidhur në litarin e viçitZgjedhja e Milo Gjukanoviqit president i Republikës së vogël të Malit të Zi, zgjoji në atë kohë interes të jashtëzakonshëm në qarqet politike e diplomatike të fuqive të mëdha e në mediat ndërkombëtare. E kjo jo për faktin se ky shtet i vogël ballkanik luan ndonjë peshë në arenën europiane, përkundrazi ishte pikërisht kursi politik... 

Thyerja e një ligji penal është vepër penale kundër të mirës publike

Ali Hertica  Ligjet janë rregullat formale që shoqëria i bën për vete. Ata janë bërë për arsye të ndryshme, për të zgjidhur argumentet, për të mbajtur një rend shoqëror paqësor, dhe për të promovuar drejtësinë (drejtësi) për çdo qytetar. Disa ligje janë bërë nga qeveritë. Të tjerët janë të vendosur poshtë nga zakoni apo feja. Në një demokraci, fuqia për... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress