Home » Archive for 6 Shtator, 2020

Ardhmëria e Kosovës u firmos në Washington e do të vuloset në tokën e shenjtë në Bethlehem dhe Vatikan

Nga Azgan Haklaj Marrveshja historike Kosovë- Serbi u firmos  në kryeqytetin e SHBA-së që mban emrin e Xhorxh Washingtonit të madh, të birit të Marije Balajt nga Peja, konstruktorit gjenial të shtëpisë së lirisë së popujve, udhëheqësit të pavarësisë së këtij Kombi të madh, i cili prej me mëse një shekulli ka përcaktuar kthesat e mëdha historike të njerëzimit... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress