Home » Archive for 15 Shtator, 2020

Pazaret politike, Presidenti të zgjidhet nga Sovrani

Ali Hertica  Akademiku Nexhat Dacit është gjithmonë i gatshëm të ndihmojmë për nevojat e shtetit si akademik i përmasave botërore dhe një poltikan i rangut të lartë e një burrshtetas i respektuar ndërkombtarisht  në arenën e poltike dhe botes Akademike botëror, Është koha që të testohetnë vlerat akademike dhe politike për të shpetuar Shoqërin... 

SI TË PËRKUJTOHET 27 QERSHORI, DITA E GJENOCIDIT GREK NDAJ ÇAMËVE?

Valmir Perquku Autoritetet zyrtare greke kërkojnë nga ato shqiptare që të mos përkujtohen në libra shkollore ngjarje si 27 qershori i vitit 1944, dita e gjenocidit të barbarëve grekë  ndaj çamëve.  E vërteta po ia prishka imazhin Greqisë së sotme në botë! Në të njëjtën kohë, Greqia zyrtare ka kërkuar disa herë nga Gjermania paguarjen e dëmeve të luftës... 

Shaqiri: Lugina e preshevës, temë tabu dhe e demonizuar për politikanët e Kosovës

Nga Shaqir Shaqiri Për shqiptarët e Luginës së Preshevës ishte një shpresë e ringjallur kur Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Thaçi zyrtarizoi idenë se Lugina e Preshevës duhet t’i bashkohet Kosovës. Dhe u shpresua se këtë ide Presidenti do ta shtronte në tavolinën e bisedimeve në këtë proces të dialogimit, që marrëveshja eventuale e normalizimit të raporteve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress