Home » Archive for 21 Shtator, 2020

NËNSHKRUHET MARRËVESHJA EKONOMIKE KOSOVË-SHBA

Delegacioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka nënshkruar marrëveshje ekonomike me kryeministrin Avdullah Hoti. Prezent gjatë nënshkrimit të marrëveshjes ka qenë edhe presidenti Hashim Hashim Thaçi dhe kryekuvendarja Vjosa Osmani. Kujtojmë se pjesë e delegacionit të udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA, Adam Boehler,... 

Legjitimiteti demokratik zhvillohet përmes lapsit të kuq në Kosovë

Ali Hertica  Në debatin publik dhe politik, çështja komplekse e legjitimitetit demokratik shpesh reduktohet në zgjedhje ose referendume.Me pak fjalë, legjitimiteti demokratik zhvillohet përmes lapsit të kuq. Legjitimiteti demokratik, megjithatë, ka një kuptim shumë më të gjerë. Nëse krahasojmë shoqërinë tonë në mënyra të ndryshme mbi lirinë individuale të qytetarëve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress