Home » Archive for 22 Shtator, 2020

Richard Grenell nga Beogradi: Gjatë kësaj jave është bërë një progres i madh në Prishtinë dhe Beograd

Këto fjalë emisari amerikan i ka thënë pasi krerët e Odave Ekonomike të Kosovës dhe Serbisë janë pajtuar që të implementojnë zotimet e nënshkruara në Washington më 4 shtator. “Liderët e Odave Ekonomike të Serbisë dhe Kosovës krah për krah, teksa zotohen se do të punojnë bashkë për implementimin e marrëveshjes historike të ndërmjetësuar nga Trump”, ka shkruar... 

Sulltan Rama, çliroje nga prangat verdiktin e sovranit, hap listat e përballu me popullin në fushë të mejdanit

Nga Azgan Haklaj Vetëm tiranët e pushteti i tyre kanë frikë nga përballjen me popullin Me listat e hapura sovrani ua delegon ushtrimin e pushtetit të besuarve të tij.Deputetët në zarfa të mbyllura janë si shejtani në shishe.Leri akrobacirat se grushti i Atdheut do të bjerë fuqishëm mbi ju dhe kalifatin tuaj z Rama Opozita e bashkuar duhet ta ushtrojë pushtetin e saj... 

Legjitimiteti demokratik dhe besimi në gjyqësor forcohen duke ndar midis politikës dhe gjyqësorit

Ali Hertica  Demokracia dhe drejtësia e mbajnë njëri-tjetrin në një ekuilibër – dinamik -. Kjo është arsyeja pse ka tension në sistem, tension që është i nevojshëm. Demokracia është e populluar nga politikanë, drejtësia nga gjykatësit. Gjyqtarët dhe politikanët kanë orientime të ndryshme dhe është përvoja ime: një mënyrë krejtësisht e ndryshme të të... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress