Home » Archive for 25 Shtator, 2020

Arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati, Thaçi: Ska asnjë arsye për aksione spektakulare

Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka treguar se është arrestuar kryetari i kësaj organizate, Hysni Gucati. Arrestimi ndodhi gjatë bastisjes së sotme që po bënë EULEXI tek zyrat e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Haradinaj thotë të jetë kontaktuar nga Gucati e që i ka treguar se është arrestuar. “Zoti Gucati më thirri më tha hajde se më kanë arrestuar... 

Popullit Shqiptar i është hequr kurora e sovranit përdhunisht e pabesisht

Nga Azgan Haklaj T’i kthehet menjëherë e drejta e zgjedhjes së ushtruesve të pushtetit në mënyrë të drejtëpërdrejtë Kanuni i Lek Dukagjinit testament i lirisë, monument shpirtëror i shqiptarëveKala e pamposhtur e qëndresës së tyre në mbrojtje të identitetit kombëtar, dokeve, zakoneve, vetëqeverisjes e mënyrës së jetesës, gurëthemel i jurisprudencës europiane Lek... 

BE është pikërisht ajo burokraci që Weber e admiroi dhe në të njëjtën kohë e urrente

Ali Hertica  Në praktikë, megjithatë, parlamenti ishte i populluar nga parti politike që, ashtu si aparati shtetëror, ishin plotësisht të burokratizuar dhe të profesionalizuar. Me kalimin e kohës ato ishin kthyer në makina fushate pa ndonjë qëllim tjetër përveç fitimit të zgjedhjeve. Shumë zyrtarë të partisë nuk ishin asgjë më shumë se po-burra që nuk menduan vetë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress