Home » Archive for 26 Shtator, 2020

LUFTARËT E LIRISË NË KOSOVË BURGOSEN E SERBET FESTOJNË BASHKË ME GRENELL!

MA.AGIM ALIÇKAJ*           Përderisa Ambasadori Grenell feston në Beograd, kriminelët serb të luftes sillen lirshëm nëpër Serbi, Bosnje dhe vende të tjera, ndërsa në Kosovë burgosen luftëtarët e lirisë. Çfarë padrejtësie, çfarë deshtimi i qeverisjes së deritanishme!!! Delegacioni i lartë Amerikan me në krye Grenell... 

Bashkëvuajtës e bashkëfajtorë sllogani që vrau demokracinë që në lindjen e saj

Nga Azgan Haklaj Kalimi nga regjimet diktatoriake, totalitare në demokraci është fenomen që e kanë kaluar vende me traditë të gjatë shtetformuese të Europës, si Gjermania, Italia, Spanja, apo vende të tjera të Azisë, Afrikës e Amerikěs Latine.SHBA- ja, pas  shpalljes së pavarësisë nga Anglia ju desh të përjetojë një luftë të përgjakshme civile mes shteteve të... 

Kryetari dhe nënkryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, dhe Nasim Haradinaj, janë dërguar në Hagë

Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, thotë kreu i organizatës, Hysni Gucati, dhe nënkryetari i saj, Nasim Haradinaj, janë në Hagë aktualisht. Sic tregon avokati Gashi, dy drejtuesit e Organizatës së Veteranëe të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, pritet të dalin së shpejti para gjyqtarit të procedurës, derisa dyshohen për pengim të drejtësisë.  “Që... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress