Home » Archive for 29 Shtator, 2020

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës janë pritur në takim nga Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti

Në këtë takim siç thuhet nga zyra e kryeministrit, u bisedua rreth situatës aktuale politike dhe ekonomike në vend. Veç kësaj Hoti me përfaqësuesit e Luginës së Preshevës ka biseduar edhe për sfidat në luftën kundër COVID-19 dhe si gjendjen e shqiptarëve në Luginë. Në këtë takim, Hoti theksoi se Qeveria ka miratuar vendimin për themelimin e “Zyrës për ofrimin... 

Nasim Haradinaj: Nuk e ndërroj mendimin edhe po të dëmohem me 500 miljon vjet

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj në paraqitjen e tij të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara në Hagë tha po mbahet padrejtësisht në paraburgim. Mbrojtja e tij ka kërkuar nga gjykatësi lirimin e menjëhershëm të Haradinajt, meqë siç ka thënë ai, Gjykata Speciale është për krime lufte e klienti tij nuk ngarkohet... 

Do mësohen me idiomën e re sepse patriotizmi është plotësisht i favorshëm në Evropë

Ali Hertic  Kushdo që predikon nacionalizmin po tradhton patriotizmin, tha Presidenti francez Macron në 11 nëntor në përkujtimin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Kancelarja Merkel shtoi këtë javë në Bundestag se kjo është një “kontradiktë e vërtetë”. Sipas saj, kjo do të thotë se asnjë kompromis nuk është i mundur.  Udhëheqësit më... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress