Home » Archive for 30 Shtator, 2020

SERBIA TË NDJEK SHEMBULLIN E MALIT TË ZI, TË LEJOJË PËRDORIMIN E LIRSHËM TË SIMBOLEVE KOMBËTARE TË PAKICAVE

Në një bisedë telefonike me kryetarin e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, Faik Nika, përcjella urimet më të përzemërta për shqiptarët e atjeshëm në përmbylljen e procedurave ligjore për të përdorë lirshëm flamurin kombëtar shqiptar si simbolin e tyre në Mal të Zi. Pasi që kishin miratuar projektligji në Malin e Zi për përdorimin dhe shfaqjen publike... 

Patriotizmi është streha e fundit e një poshtërimi

Ali Hertica  Kupa e Botës ishte jo vetëm argëtuese, por edhe edukative. Në këtë mënyrë ne kuptuam edhe një herë vlerën e patriotizmit, i cili lidh njerëz nga të gjitha llojet e grupeve.  Një moment i veçantë, për të cilin një person serioz mund të ëndërrojë me zymtësi. Toka po nxehet, Irani kërcënon të bëhet një fuqi atomike, kriza ekonomike ndizet,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch